Az anyagok beszerzéséről
- Az anyagnak nem csak fantázia neve van, hanem pontosabb megnevezése is, és besorolják a kötött/hurkolt vagy szövött vagy nemszőtt kategóriák valamelyikébe.
- Feltüntetik az anyag pontos összetételét, százalékosan (pl, pamut, gyapjú, pamut-viszkóz keverék, poliészter, stb.).
- A leírás tartalmazza, hogy rugalmas-e, ha igen, akkor egy vagy két irányban, és van-e benne elasztán (hány %). A kötött anyagok elasztán nélkül is lehetnek rugalmasak, a szövöttek nem.
- Netes vásárlásnál fontos a fajsúly is, hogy hány gramm/ méter vagy gramm/m2 az egységnyi súlya, abból következtethetünk, hogy pl vastagabb vagy vékonyabb, könnyebb vagy nehezebb az anyag.
- Kapjunk tájékoztatást arról, hogy az adott méteráru mire alkalmas.
- És ami egyértelmű: színhelyes, jó minőségű fotók is legyenek a webáruházban, amiken nemcsak az anyag struktúrája, hanem a mintaelemek mérete, aránya, iránya is látszik.
Ha a fenti adatok hiányosak vagy nem egyértelműek, akkor akármilyen gyönyörű, vonzó fotókat látunk, jobb, ha nem rendelünk az adott webshopból.
Igaz, hogy a webes vásárlásról szól a cikk, de álljon itt még egy fontos gondolat:
Ha kezdő hobbivarró vagy, akkor a leges-leghasznosabb, ha személyesen látogatsz el a méteráru boltokba, és tapintással, közvetlen szemrevételezéssel és eladói segítséggel választasz kelmét a tervezett varrós projektekhez, lehetőleg célirányosan. Így ritkábban nyúlsz mellé, miközben sokat tanulhatsz az anyagokról.
Ha hasznosnak találtad a bejegyzést, oszd meg másokkal is a Facebookon, és mentsd el a Pinteresten!
Az idastyle.hu és blog.idastyle.hu oldalak teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll. A cikkek, leírások, fotók, rajzok, vagy ezek részleteinek másolása, sokszorosítása, üzleti célú felhasználása TILOS, és jogi következményeket von maga után.
Engedélyezett a link vagy az oldal internetes megosztása.