5 hasznos varróeszköz, amit nem mindenki ismer
Kiválasztottam 5 olyan szerszámot a varródobozomból, amiket nem mindenki ismer, és amik talán neked is segítségedre lehetnek az otthoni szabás-varrás során.
Ha szeretnél többet tudni a
- a könnyű bontásról,
- a szabásminták másolásáról,
- a pontosabb varrásról,
- a könnyebb tűbefűzésről,
akkor nézd meg ezt az 5 rövid videót.
Ismerd meg a varratbontót!
Ez a kis eszköz a varrógép dobozában szokott lenni, de külön is beszerezhető.
Varratbontó és gomblyukvágó funkciója is van, és ezeket tényleg könnyebb vele elvégezni, mint a kisollóval. Amellett, hogy gyorsan lehet vele kibontani a fölösleges öltéseket, a gomblyukak kivágására is mindig ezt használom. Óvatosan bánj vele, nehogy megszaladjon a kezedben, mert nemcsak szúr, hanem iszonyú éles a pengéje is.
Ismerd meg a rádlit!
A szabásminták másolásának egy kevésbé ismert módja a rádli használata. Ez egy tüskés szélű kerék, amivel a szabásminta körvonalait át lehet nyomni vastag papírra vagy közvetlenül az anyagra is, rajzolás nélkül. A másolás nem minden textillel működik, a túl vékony vagy túl vastag, laza szövésű és a tarka mintás textilekkel nem érdemes próbálkozni. Ha a rádlival egy vastag papírra (pl. nátronpapírra) másolod a szabásmintát, annak az előnye - a vékony másolópapírral szemben - a tartósság. Olyan szabásmintákat érdemes így elkészíteni, amiket sokszor használunk, és akár évekig szeretnénk jó állapotban megőrizni.
Ismerd meg a bőrlyukasztót!
Ez valójában egy bőripari szerszám, a hivatalos (szakmai) elnevezése: ár. Igazából nem is lyukaszt, hanem szúr, és használom is néha a műbőrök és bőrök lyukasztására.
Egy másik funkcióját mutatom be most ebben a videóban: azt szemléltetem, milyen jól használható a bőrlyukasztó az anyag igazítására, varrás közben. Persze megfelel erre a célra bármilyen már hegyes, vékony szeszám is, pl kisolló, csavarhúzó, de az árnak a nyele is tökéletesen kézreáll, a hegye is pont alkalmas arra, hogy ne tegyen kárt a legtöbb anyagban. A ferdepántok íves felvarrásánál is rendszeresen előveszem, óriási segítség.
Ismerd meg a tűbefűzőt!
Ezt a kézi tűbefűzőt a Varróvilág.hu -tól rendeltem egyszer, és tökéletesen bevált a varrógép befűzésére.
Már egyszer írtam róla itt, a blogon. Két funkciója is van: nemcsak a cérna befűzésében segít, hanem a tűcserében is.
Ismerd meg a sorvezető pálcát!
Ez egy másik praktikus tartozék a varrógép kelléktárából. Abban segít, hogy az anyag szélétől több centi távolságra is pontosan tudjunk varrni. A másik technika, amihez mindig használom: a steppelés. A sorvezetővel anélkül is tudunk egymástól egyenlő távolságban párhuzamos vonalakat varrni, hogy minden vonalat felrajzolnánk az anyagra.
Remélem, hasznosnak találtad ezeket a rövid videókat.
Ha szeretnél még több trükköt, technikát tanulni,
regisztrálj a TUDÁSTÁRBA,
ahol még több ingyenes, csak a tagok számára elérhető,
"titkos" tananyagot találhatsz.
Ha hasznosnak találtad a bejegyzést, oszd meg másokkal is a Facebookon, és mentsd el a Pinteresten!
Az idastyle.hu és blog.idastyle.hu oldalak teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll. A cikkek, leírások, fotók, rajzok, vagy ezek részleteinek másolása, sokszorosítása, üzleti célú felhasználása TILOS, és jogi következményeket von maga után.
Engedélyezett a link vagy az oldal internetes megosztása.